به اطلاع محققین گرامی می‌رساند با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و لزوم دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور و توجه بیشتر اساتید به ثبت اختراعات بین‌المللی و تجاری‌سازی آن‌ها و ایجاد درآمد ارزی برای کشور از این طریق، به منظور آشنایی بیشتر اساتید و پژوهشگران محترم با روند ثبت اختراعات بین‌المللی و ارائه خدمات مالکیت فکری در کشور سخنرانی کلیدی تحت عنوان "ثبت اختراعات بین‌المللی" توسط دکتر امیر حسین برنایی مدیرعامل محترم شرکت دانش‌بنیان ایده سازان عصر آفتاب برگزار خواهد شد. دکتر برنایی کارگزار رسمی کانون پتنت ایران و مجری بسیاری از طرح‌های در حوزه مالکیت فکری است.


خدمات مالکیت فکری طیف گسترده‌ای از خدمات را در برمی‌گیرد. یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات مالکیت فکری، خدمات پتنت و ثبت اختراعات است. در چند سال اخیر با توسعه روز افزون تولید فناوری در کشور نیاز به خدمات ثبت اختراع خارجی در ایران هر روز بیشتر شده است.

شرکت ایده‌سازان عصر آفتاب با درک این نیاز روز افزون با هدف ارائه این خدمات با کیفیت و استاندارد جهانی توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های فنی مختلف از دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف و تربیت مدرس در این حوزه آغاز به فعالیت کرده است. با توجه به نبود زمینه فنی این خدمات در کشور، همکاران این شرکت طی سال‌ها تجربه و آموزش توسط بهترین وکلای ثبت اختراع از کشورهای آمریکا، هند و کشورهای اروپایی اکنون ارائه دهنده خدمات درفتینگ پتنت، خدمات فایلینگ پتنت، رصد فناوری و تحلیل پتنت با کیفیت مطلوب هستند.

کیفیت مناسب خدمات ارائه شده سبب شده است که نهادهای مختلف مانند کانون پتنت ایران (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان، مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره)، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت توگا مپنا، شرکت مقره سازی ایران، دانشگاه‌­های مختلف کشور از جمله صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و علوم پزشکی شهید بهشتی، شرکت­‌های صنعتی و دانش‌بنیان و افراد حقیقی از دانشگاه‌­ها و مراکز تحقیقاتی از خدمات این شرکت استفاده کنند.

هم‌اکنون این شرکت ارائه‌دهنده خدمات زیر است:

  • خدمات درفتنیگ اختراعات در آمریکا
  • خدمات ثبت اختراع موقت در آمریکا
  • خدمات درفتینگ و فایلینگ اختراع از طریق پیمان PCT
  • خدمات بررسی قابلیت ثبت اختراع (Novelty Search Report)
  • خدمات تحلیل پتنت و رصد فناوری
  • خدمات سفارشی آموزشی و توانمندسازی
  • خدمات طراحی سیستم‌های مدیریت مالکیت فکری ( آموزش و توانمندسازی کارشناسان درون سازمانی، طراحی ساختار اداری، طراحی نرم‌افزارهای زیرساختی، مشاوره و تدوین آئین‌نامه و شیوه‌نامه‌های لازم).

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شرکت و خدمات مالکیت فکری می­توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

 www.ideaengco.com